7.1.2024
Eilen 6.1.2024 vietettiin Moottoriliiton juhlagaalaa Jyväskylän Laajavuoressa. Paikalla oli pitkälle yli kolmesataa moottoriurheilun ystävää. Valtavan suuri kiitos kaikille hienosta illasta. Onnittelut vielä kaikille palkituille. Laitamme pian kuvia illan palkituista ja muista tunnelmista jakoon. Alla listaus palkituista.
Sivuvaunut SM
Kultaa Eero Pärm Viro
Kultaa Lauri Lipstok Viro
Hopeaa Joni Manninen HelRC, Helsinki Racing Club
Hopeaa Tero Manninen HelRC, Helsinki Racing Club
Pronssia Petri Makkula OrMK, Oriveden Moottorikerho
Pronssia Jaana Soppa VaMP, Vammalan Moottoripyöräilijät
FIN Supersport 300 SM
Kultaa Antti Laine IMK, Imatran moottorikerho
Hopeaa Elias Matikainen IMK, Imatran moottorikerho
Pronssia Tony Collin MRC, Motopark Racing Club
Superbike SM
Kultaa Magnus Collin MRC, Motopark Racing Club
Hopeaa Peter Paloranta VRT, Varkus Racing Team
Pronssia Heikki Mannila MP-Tuki
Superstock 600 SM
Kultaa Niko Lehtiranta WCRC, West Coast Racing Club
Hopeaa Lenni Klemetti IMK, Imatran Moottorikerho
Pronssia Rasmus Nurmi HelRC. Helsinki Racing Club
POHJOISMAIDEN MESTARUUS 2023
PRE48
Kultaa Tomi Enholm
Classic 250
Kultaa Rudolf Gustavsson
Classic 500
Kultaa Timo Kokkonen
Classic SuperBike
Pronssia Jouni Lehtimäki
Classic Sivuvaunut PM
Pronssia
kuljettaja Pasi Huuhtanen
matkustaja Niko Huuhtanen
Junior Drag Bike SM
Kultaa Veeti Kortelainen SC Vaasa, Sunrise Cruisers
Hopeaa Miro Salo SC Vaasa, Sunrise Cruisers
Pronssia Milo Ahonen FDBA, Finnish Drag Bike Association ry
Street Bike SM
Kultaa Minttu-Maria Gratschew VMK, Vantaan Moottorikerho
Hopeaa Jone Kiljala SC Vaasa, Sunrise Cruisers
Pronssia Arto Mustonen HTM, Helsingin Työväen Moottoripyöräilijät ry
Super Comp Bike SM
Kultaa Kimmo Rantala SC Vaasa, Sunrise Cruisers
Hopeaa Kimmo Hamari SC Vaasa, Sunrise Cruisers
Pronssia Niilo Sieppi RoMK, Rovaniemen Moottorikerho
Funny Bike Suomen Cup
Kultaa Janne Vihreäsaari, FMS, Forssan Moottoriseura
Hopeaa Sami Kallio FDBA, Finnish Drag Bike Association
Pronssia Kari Rautanen FDBA, Finnish Drag Bike Association
Pro Comp Bike Suomen Cup
Kultaa Juha Ollikainen LaMK, Lapin Moottorikelkkailijat
Hopeaa Viivi Ollikainen LaMK, Lapin Moottorikelkkailijat
Pronssia Iiro Byman STR, Street Racers
Super Gas Bike Suomen Cup
Kultaa Niko Rosendahl P-BMK, Porvoon Moottorikerho
Hopeaa Teemu Honkanen SC Vaasa, Sunrise Cruisers
Pronssia Juha Erälähde STR, Street Racers
Super Twin Bike Suomen Cup
Kultaa Samu Kemppainen VMK, Vantaan Moottorikerho
Hopeaa Marko Lantto FDBA, Finnish Drag Bike Association
Pronssia Mikko Rajaniemi YliMK, Ylivieskan Moottorikerho
Junior Bike
Kultaa Jone Holm, VMK
Hopeaa Veeti Kortelainen, SC Vaasa
Pronssia Milo Ahonen, FDBA
Street Bike
Kultaa Minttu-Maria Gratschew, VMK
Hopeaa Jone Kiljala, SC Vaasa
Pronssia Arto Mustonen, HTM
Super Comp Bike
Kultaa Kimmo Rantala, SC Vaasa
Pronssia Kimmo Hamari, SC Vaasa
Super Twin Bike
Kultaa Samu Kemppainen, VMK
Top Fuel Bike
Hopeaa Mikko Rajaniemi, YliM
MX1 SM
Kultaa Jere Haavisto TamMC, Tampereen Motocross
Hopeaa Juuso Matikainen OriMK, Orimattilan Moottorikerho Pronssia Emil Silander LoSMK, Lohjan Seudun Moottorikerho
MX2 SM
Kultaa Sampo Rainio HeMK, Heinolan Moottorikerho
Hopeaa Matias Vesterinen IMK, Imatran Moottorikerho
Pronssia Mauno Nieminen OriMK, Orimattilan Moottorikerho
MXC/A SM
Kultaa Vilho Vehviläinen SiiVe, Siilinjärven Vesa
Hopeaa Eeka Laaksonen E-SMK, Etelä-Suomen Moottorikerho
Pronssia Aleksi Pirinen HyMK, Hyvinkään Moottorikerho
Sivuvaunut SM
Kultaa Markus Normak Viro
Kultaa Lari Kunnas HMK, Helsingin Moottorikerho
Hopeaa Robert Lihtsa Viro
Hopeaa Markus Lina Viro
Pronssia Markuss Auniņš Latvia
Pronssia Lotārs Aleksejevs Latvia
MX QUAD SM
Kultaa Karl Rillo Viro
Hopeaa Tuomas Kuivamäki QRF, Quad Racing Finland
Pronssia Katariina Sarvikas ASMP, Alavuden-Seudun Moottoripyöräilijät ry
MX125 SM
Kultaa Kasimir Hindersson LoSMK, Lohjan-Seudun Moottorikerho
Hopeaa Eelis Viemerö VMK, Vantaan Moottorikerho
Pronssia Onni Jaakonsaari HyMK, Hyvinkään Moottorikerho
MXD SM
Kultaa Hanna Mertsalmi HyMK, Hyvinkään Moottorikerho
Hopeaa Janette Mielonen P-KMK, Pohjois-Karjalan Moottorikerho ry
Pronssia Carita Lomp Viro
MX QUADW SM
Kultaa Katariina Sarvikas ASMP, Alavuden Seudun Moottoripyöräilijät ry
Kerhojoukkueet SM
Kultaa Orimattilan Moottorikerho I
Juuso Matikainen
Mauno Nieminen
Nestori Tolvanen
jj. Joni Tuominen
Hopeaa Turun Moottorikerho I
Hermanni Koskinen
Aaro Menna
Miro Varjonen
jj. Miro Lehto
Pronssia Vantaan Moottorikerho I
Aleksi Jukola
Miro Sihvonen
Eelis Viemerö
jj. Kim Savaste
MXV35 Suomen Cup
Kultaa Eemi Mutikainen IMX, Imatra Motocross
Hopeaa Janne Metsämäki TMK, turun Moottorikerho
Pronssia Matti Korkeamäki OriMK, Orimattilan Moottorikerho
MXV50 Suomen Cup
Kultaa Lari Lehtiö KarkMK, Karkkilan Moottorikerho
Hopeaa Tommi Laine IMX, Imatra Motocross
Pronssia Matti Sipilä KaMoKe, Kangasalan Moottorikerho
MX QUAD
V35 Veteraanit
Suomen Cup
Kultaa Perttu Hakala SaMK, Salon Moottorikerho
Hopeaa Matti Sipilä KaMoKe, Kangasalan Moottorikerho
Pronssia Veli-Pekka Lindholm QRF, Quad Racing Finland
Suomen Moottoriliitto perusti 100- vuotis juhlansa kunniaksi uuden ansiomerkin kilpailijoille. Merkki on nimeltään STAR.
Merkki voidaan myöntää SML hallituksen päätöksellä kilpailijalle, joka on sijoittunut MM mitaleille henkilökohtaisesti, tai hän on voittanut Euroopanmestaruuden yleisessä- tai juniori -luokassa. Joukkue MM sijoituksia arvioidaan tapauskohtaisesti.
Star- merkkiä ei kuitenkaan myönnetä henkilöille, joka on jo saanut Voittamaton -merkin
Star-merkki Pentti Korhonen
Star-merkki Teuvo Länsivuori
Star-merkki Jukka Lauslehto
Star-merkki Toni Haikonen
Star-merkki Jani Laaksonen
Star-merkki Tuukka Saari
Star-merkki Seppo Suominen
Star-merkki Riku Riiheläinen
Star-merkki Jari Ahlbom
S1 SM
Kultaa Eemeli Åstedt HyMK, Hyvinkään Moottorikerho
Hopeaa Niko Heikkala RiMPKK, Riihimäen Moottoripyöräkerho, Kahvakopla
Pronssia Antti Soitiala RekoRC, Reko Racing Club
S4 SM
Kultaa Vertti Takala ÄMK, Äänekosken Moottorikerho
Hopeaa Niko Heikkala RiMPKK, Riihimäen Moottoripyöräkerho, Kahvakopla
Pronssia Tatu Makkonen MC-Kitee, Kiteen Moottoripyöräklubi
S4 Junior Suomen Cup
Kultaa Jerry Miikki IMK, Imatran Moottorikerho
Hopeaa Valter Piccardi WCRC, West Coast Racing Club
Pronssia Niclas Ahlqvist HyMK, Hyvinkään Moottorikerho
Minisupermoto Stock Suomen Cup
Kultaa Tatu Makkonen Kitee MC, Kiteen Moottoripyöräklubi ry
Hopeaa Roni Kotikivi WCRC, West Coast Racing Club
Pronssia Santtu Soininen RekoRC, Reko Racing Club
TRIAL
TR1 SM
Kultaa Niko Nurmio EMK, Espoon Moottorikerho
Hopeaa Anton Parkkonen EMK, Espoon Moottorikerho
Pronssia Max Parkkonen EMK, Espoon Moottorikerho
X-Trial SM
Kultaa Gael Chatagno Ranska
Hopeaa Niko Nurmio EMK, Espoon Moottorikerho
Pronssia Jussi Haapanen Ries, Riihimäen Enduroseura
Kerhojoukkueet SM
Kultaa Espoon Moottorikerho
Niko Nurmio
Anton Parkkonen
Max Parkkonen
jj. Emil Packalen
Hopeaa Hämeen Moottorikerho I
Timo Myöhänen
Samuel Jääskeläinen
Vilkku Selin
jj. Tommi Kallio
Pronssia MP-Taito Kirkkonummi
Arttu Sämpi
Mikko Von Plato
Aaro Sämpi
jj. Reima Sämpi
TR2 Suomen Cup
Kultaa Veeti Kaunisto TeMK, Tervakosken Moottorikerho ry
Hopeaa Mikko von Plato MP-taito
Pronssia Aaro Sämpi MP-taito
TR3 Suomen Cup
Kultaa Lari Rantanen TeMK, Tervakosken Moottorikerho
Hopeaa Aapo Hakuni TeMK, Tervakosken Moottorikerho
Pronssia Lauri Leppo NMK, Nummelan Moottorikerho
TR3J Suomen Cup
Kultaa Eelis Jääskeläinen HäMK, Hämeen Moottorikerho
Hopeaa Ott Holger Ross Viro
Pronssia Egert Kimmel Viro
TR4 Suomen Cup
Kultaa Raimo Eräkare MP-taito ry
Hopeaa Erkki Hakuni TeMK, Tervakosken Moottorikerho
Pronssia Ari Kyöstilä TeMK, Tervakosken Moottorikerho
TR5 Suomen Cup
Kultaa Pertti Välinen TeMK, Tervakosken Moottorikerho
Hopeaa Juha Lamberg TeMK, Tervakosken Moottorikerho
Pronssia Tommy Lind TeMK, Tervakosken Moottorikerho
TR5J Suomen Cup
Kultaa Jimi Saarela TeMK, Tervakosken Moottorikerho
Hopeaa Ossi Kiviranta HäMK, Hämeen Moottorikerho
Pronssia Erik Tapiala TeMK, Tervakosken Moottorikerho
X-Trial
TR3 Suomen Cup
Kultaa Tommi Ahvala VMK, Vantaan Moottorikerho ry
Hopeaa Keity Meier Viro
Pronssia Aaro Sämpi MP-taito ry
X-Trial
TR5 Suomen Cup
Kultaa Erkki Hakuni TeMK, Tervakosken Moottorikerho
Hopeaa Jimi Saarela TeMK, Tervakosken Moottorikerho
Pronssia Juho-Pekka Reijo SsMK, Salpauselän Moottorikerho ry
40+
Kultaa Mika Oksanen
Hopeaa Staffan Floessel
60+
Pronssia Raimo Eräkare
Joukkue 40+
Kultaa Mika Oksanen
Staffan Floessel
Pasi Pajunen
Joukkue 60 +
Hopeaa Raimo Eräkare
Jorma Eräkare
Juha Lamberg
jj. Pertti Selin
Joukkue Junior
Pronssia Arttu Sämpi
Vilkku Selin
Veeti Kaunisto
jj. Pertti Välinen
Joukkue Champion
Pronssia Niko Nurmio
Samuel Jääskeläinen
jj. Tommi Kallio
A+B SM
Kultaa Eero Remes TuMK, Tuusulan Moottorikerho
Hopeaa Hermanni Koskinen TMK, Turun Moottorikerho
Pronssia Dick Bergman SiMK, Sipoon Moottorikerho
Naiset SM
Kultaa Anu Nummela KaMoKe, Kangasalan Moottorikerho
Hopeaa Riina Lampinen JSMK, Jämsän-Seudun Moottorikerho
Pronssia Tanja Kaitainen RCK, Racing Club Kouvola
Kerhojoukkueet SM
Kultaa Salpausselän Moottorikerho 1
Antti Hänninen
Aatu Anttila
Melissa Mäntylä
jj. Perttu Pylväs
Hopeaa Mäntsälän Moottorikerho
Albert Juhola
Jani Viljanen
Juha-Pekka Tirkkonen
jj. Tero Juhola
Pronssia Etelä-Pohjanmaan Maastomotokerho
Leevi Ritari
Tero Manninen
Riku Harju
jj. Petri Harju
U20 Suomen Cup
Kultaa Albert Juhola MäntsMK, Mäntsälän Moottorikerho
Hopeaa Oskari Vuori HlMK, Hämeenlinnan Moottorikerho
Pronssia Nico Takatalo Ries, Riihimäen Enduroseura
V40 Suomen Cup
Kultaa Mika Karma HyKoKe, Hyvinkään Konekerho
Hopeaa Janne Mukkala VMK, Vantaan Moottorikerho
Pronssia Tero Manninen E-PMMK, Etelä-Pohjanmaan Maastomotokerho ry
V50 Suomen Cup
Kultaa Lari Lehtiö KarkMK, Karkkilan Moottorikerho
Hopeaa Jani Koskenniemi SyMK, Sysmän Moottorikerho
Pronssia Niko Pahlberg TMK, Turun Moottorikerho
V60 Suomen Cup
Kultaa Karri Tikkanen NRT, Numibia Racing Team ry
Hopeaa Pasi Virtanen KarkMK, Karkkilan Moottorikerho
Pronssia Harri Viertoma HyKoKe, Hyvinkään Konekerho
E1 SM
Kultaa Hugo Svärd SiMK, Sipoon Moottorikerho
Hopeaa Albert Juhola MäntsMK, Mäntsälän Moottorikerho
Pronssia Niko Puotsaari SaMK, Salon Moottorikerho
E2 SM
Kultaa Peetu Juupaluoma MSMK, Mäntän Seudun Moottorikerho
Hopeaa Eetu Puhakainen HlMK, Hämeenlinnan Moottorikerho
Pronssia Dick Bergman SiMK, Sipoon Moottorikerho
E3 SM
Kultaa Eemil Pohjola JSMK, Jämsän-Seudun Moottorikerho
Hopeaa Antti Hänninen SsMK, Salpausselän Moottorikerho
Pronssia Ville Meisola KarMK, Karhulan Moottorikerho
Naiset SM
Kultaa Viivi-Maria Mäkinen JSMK, Jämsän-Seudun Moottorikerho
Hopeaa Iina Turkki JSMK, Jämsän-Seudun Moottorikerho
Pronssia Janette Mielonen P-KMK, Pohjois-Karjalan Moottorikerho ry
U20 SM
Kultaa Niko Puotsaari SaMK, Salon Moottorikerho
Hopeaa Albert Juhola MäntsMK, Mäntsälän Moottorikerho
Pronssia Oskari Vuori HlMK, Hämeenlinnan Moottorikerho
Yleismestaruus SM
Kultaa Eemil Pohjola JSMK, Jämsän-Seudun Moottorikerho
Hopeaa Peetu Juupaluoma MSMK, Mäntän Seudun Moottorikerho
Pronssia Antti Hänninen SsMK, Salpausselän Moottorikerho
Kerhojoukkueet SM
Kultaa Hämeenlinnan Moottorikerho
Antti Ahtila
Eetu Puhakainen
Samuli Puhakainen JJ: Sami Puhakainen
Hopeaa Salpausselän Moottorikerho
Antti Hänninen
Eemil Helander
Jesse Viljakainen JJ: Jakke Ojala
Pronssia Sipoon Moottorikerho
Hugo Svärd
Dick Bergman
Henry Olenius JJ: Henry Olenius
V40 Suomen Cup
Kultaa Mika Karma HyKoKe, Hyvinkään Konekerho
Hopeaa Juha-Pekka Tirkkonen MäntsMK, Mäntsälän Moottorikerho
Pronssia Marko Leponiemi MSMK, Mäntän Seudun Moottorikerho
V50 Suomen Cup
Kultaa Janne Suominen JSMK, Jämsän Seudun Moottorikerh
Hopeaa Timo Soanjärvi JSENS, Jämsänseudun Enduroseura
Pronssia Antti Laine RCK, Racing Club Kouvola
Henkilökohtainen SM
Kultaa Jesse Mustonen VRT, Varkaus Racing Team ry
Hopeaa Niklas Säyriö KMMK, Kuusankosken Moottorimieskerho
Pronssia Henri Ahlbom FMS, Forssan Moottoriseura ry
Nuoret U23 SM
Kultaa Otto Raak VRT, Varkaus Racing Team ry
Hopeaa Topi Mustonen HMK, Helsingin Moottorikerho ry
Pronssia Juho Kivistö SeMK, Seinäjoen Moottorikerho ry
Pariajo SM
Kultaa VARKAUS RACING TEAM (Ankkurit)
Jesse Mustonen
Niklas Säyriö
jj. Tomi Nevanperä
Hopeaa HELSINGIN MOOTTORIKERHO (Helsingin Leijonat)
Tero Aarnio
Henri Ahlbom
jj. Kalevi Kyyhkynen
Pronssia SEINÄJOEN MOOTTORIKERHO (Kotkat 1)
Roni Niemelä
Topi Mustonen
jj. Pessi Sillanpää
Kerhojoukkueet SM
Kultaa VARKAUS RACING TEAM (Ankkurit)
Jesse Mustonen
Niklas Säyriö
Otto Raak
jj. Timo Eronen
Hopeaa PIRKAN MOOTTORIMIEHET (Wasamat)
Timi Salonen
Toni Hyyryläinen
Topi Mustonen
jj. Ari Tannermaa
Pronssia SEINÄJOEN MOOTTORIKERHO (Kotkat)
Roni Niemelä
Joni Laukkanen
Mika Loppi
jj. Pessi Sillanpää
Henkilökohtainen SM
Kultaa Mats Järf VaMK, Vaasan Moottorikerho ry
Hopeaa Matti Isoaho OMK, Oulun Moottorikerho ry
Pronssia Christer Biskop KPMK, Keski-Pohjanmaan moottorikerho ry
JR A250 SM
Kultaa Ossi Rantala ASMP, Alavudenseudun Moottoripyöräilijät
Hopeaa Tatu Lauslehto TuMK, Tuusulan Moottorikerho
Pronssia Arthon Alanne TMK, Turun Moottorikerho
JR A450 SM
Kultaa Ossi Rantala ASMP, Alavudenseudun Moottoripyöräilijät
Hopeaa Lasse Kurvinen HeMK, Heinolan Moottorikerho
Pronssia Teemu Keinänen VRT, Varkaus Racing Team
JR Junior SM
Kultaa Aatos Pirttinen JaMoKe/UA, Jalasjärven Moottorikerho/UA ry
Hopeaa Mauno Keskikallio HMK, Helsingin Moottorikerho ry
Pronssia Niko Hatva WarkMPU, Warkauden Moottoripyöräurheilijat ry
Master Suomen Cup
Kultaa Mikko Huttunen KMK, Kuopion Moottorikerho ry
Hopeaa Janne Rantala ASMP, Alavudenseudun Moottoripyöräilijät
Pronssia Sami Kemppainen WarkMPU, Warkauden Moottoripyöräurheilijat
125cc Suomen Cup
Kultaa Juho Mähönen VRT, Varkaus Racing Team
Hopeaa Juuso Tani KMC, Kouvolan MC
Pronssia Isac Krohn J-PMK, Pietarsaaren Moottorikerho
Pro SM
Kultaa Miika Lammi PCMK, Polar Cross Moottorikerho
Hopeaa Joonas Keskiaho LaMK, Lapin Moottorikelkkailijat
Pronssia Mikko Osmo KauhMK, Kauhajoen moottorikelkkailijat
Pro Lite SM
Kultaa Leevi Puustinen SoMoKe, Sonkajärven Moottorikelkkailijat ry
Hopeaa Eetu Kari EP-Moke, Etelä-Pohjanmaan Moottorikelkkailijat ry
Pronssia Joni Komulainen SoMoKe, Sonkajärven Moottorikelkkailijat ry
Naiset SM
Kultaa Taru Kylmälä LaMK, Lapin Moottorikelkkailijat
Hopeaa Venla Kauvosaari LaMK, Lapin Moottorikelkkailijat
Pronssia Saga Forsell TuupoMK, Tuupovaaran moottorikerho
Junior 14-16 SM
Kultaa Emil Herten J-PMK, Pietarsaaren Moottorikerho
Hopeaa Topi Rinne RoMK, Rovaniemen Moottorikerho
Pronssia Niklas Ollila EtMK, Enontekiön Moottorikerho
Stadion Snowcross SM
Kultaa Gustav Sahlsten Ruotsi
Hopeaa Albin Lundqvist Ruotsi
Pronssia Miika Lammi PCMK, Polar Cross Moottorikerho ry
Veteraanit 40 Suomen Cup
Kultaa Pasi Kurkela K-SMK, Keski-Suomen Moottorikerho
Hopeaa Vesa Silvan TaMMC, Tampereen Motocross
Pronssia Arto Järvenpää KMK, Kuopion Moottorikerho
Veteraanit 50 Suomen Cup
Kultaa Jouni Kariniemi LaMK, Lapin Moottorikelkkailijat
Hopeaa Anssi Viskari MMK, Mikkelin Moottorikerho
Pronssia Marko Koivisto KauhMK, Kauhajoen Moottorikelkkailijat
Junior 13-14 Suomen Cup
Kultaa Peetu Joutsen LaMK, Lapin Moottorikelkkailijat ry
Hopeaa Valtteri Kotala LaMK, Lapin Moottorikelkkailijat ry
Pronssia Niklas Isokääntä OSMK, Oulun Seudun Moottorikelkkailijat ry
Open SM
Kultaa Pasi Leivo YLM, Ylä-Lapin Moottorikelkkailijat
Hopeaa Jaakko Petäjämaa TorMK, Tornion Moottorikerho ry
Pronssia Jani Tryyki TorMK, Tornion Moottorikerho ry
Semi Pro Suomen Cup
Kultaa Aleksi Niskanen Y-SMK, Ylä-Savon Moottorikerho
Hopeaa Niki Kumpulainen EtMK, Enontekiön Moottorikerho
Pronssia Roni Aalto ISK, Iiseudun Kelkkailijat
Vuoden 2023 Moottoriurheilija: Aki Pihlaja
Vuoden 2023 Teko: Vantaan Moottorikerho ry, Janne Leander
Vuoden 2023 Moottorikerho: Mäntyharjun Moottorikerho ry, Tuomas Häyrinen
Vuoden 2023 Toimitsija: Tiina Lehtiö
Vuoden 2023 Toimitsija: Hannu Järvinen
Vuoden 2023 Valmentaja: Antti Soitiala
Vuoden 2023 Nuorisotyö: Trialin seurayhteistyöhanke, Pasi Pajunen
Vuoden 2023 Tulokas: Otto Raak
Kiitoksena suomalaisen moottoriurheilun eteen tehdystä työstä: Kari Rannanautio
EM-MITALISTIT
Drag Racing
Super Twin Top Fuel Bike
Pronssia Marko Lantto
Trial
Trial 40 +
Hopeaa Jussi Haapanen
Pronssia Staffan Floessel
Motocross
EMX Open
Hopeaa Miro Sihvonen
Speedway
Pariajo
Pronssia Jesse Mustonen
Timo Lahti
Antti Vuolas
jj. Tomi Nevanperä
MM-MITALISTIT
Snowcross
Kultaa Aki Pihlaja
Circuit Racing
Moto2
Kultaa Ajo Motorsports
Ilkka Heinäaho